tuvalet-tikanikligi-acma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletler düzgün ve temiz kullanılmadığı takdirde hem insan sağlığını tehdit edebilir hem de tıkanmalara sebebiyet vererek bizleri zor durumlarda bırakabilir. İşte bu nedenlerden dolayı tuvalet tıkanıklığı açma işlemi gerekli hale gelebilir. Tuvalet giderleri atılan herhangi bir yabancı cisim ya da kirlilik dolayısıyla tıkanabilir. Öncelikle ;

– Tuvalet tıkanıklığını ne açar?
Tuvalet tıkanıklığını ne açar? Sorusundan önce tuvalet tıkanıklığının bulunduğu noktayı anlayabilmek için 1 kez olması suretiyle sifon çekilir ( 2. ve 3. sifon çekme işlemini sakın yapmayın aksi takdirde taşma gibi bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz ) eğer su yükseldiği halde gitmiyorsa bu durum tıkanıklığın size yakın bir noktada olduğunu gösterir. Su eğer gidiyor ama dolarken yavaş yavaş hareket ediyorsa bu durumda tıkanıklığın uzakta olduğunu gösterir. Daha sonra hijyenik açıdan problem yaşamamak adına kollarınız da içine alan lastik bir eldiven giyinin. Ardında ulaşabileceğiniz noktadaki tıkanıklık için ellerinizi klozete sokun tıkanıklığı yaratan cisim alındıktan sonra suyun tamamen çekilmesini sağlayın ve temizliğini gerçekleştirin. Bu sayede tuvalet tıkanıklığı açma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

– Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ile giderilir mi?

Etkili fakat biraz da tehlikeli bir yöntemdir. Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ile kolaylıkla açılır yalnızca kullanım esnasında dikkatli olunması ve tuvaletin asidin etkisi geçene kadar kullanılmaması gerekir. Çünkü tuz ruhu solunum yoluyla kolaylıkla zehirlenmelere sebebiyet verebilir. Yine de tuvalet tıkanıklığı açma için birebirdir.

– Tuvalet tıkanıklığı açmak için kimyasal açıcı ne kadar işe yarar?

Aslında diğer yöntemlerden daha etkilidir. Çünkü tuvalet açıcı kimyasal tuvaleti tıkayan madde her ne ise onu eriterek tıkanıklığın giderilmesini sağladığından oldukça etkili bir tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi olarak kullanılır. Dikkat edilmesi gereken tek şey tuvalet açıcı kimyasal kullanıldıktan sonra 24 saat kadar tuvaletin kullanıma kapatılmasıdır. Aksi takdirde zehirlenmelere neden olabilir. Tuvalet tıkanıklığı açmak için kimyasal kullanımı büyük dikkat gerektirir.

– Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım?

Burada işi uzmanlarına bırakmanız gerektiği kanaatindeyiz. İzmir’de özellikle bu işi yapan firmalar bulunmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları için bu firmalar ile görüşebilirsiniz. Tuvalet kullanımındaki hatalar dolayısıyla yaşanan tıkanıklığın giderilmesi için firmalardan tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları alarak çözüm sağlayabilirsiniz. Özellikle alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım? Sorusunun cevabını size onlar daha iyi verebilir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleriniz ve tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları için hemen bizimle görüşebilirsiniz.

Paylaş