pimas-tikanikligi-acma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tadilat ortamı oluşmadan ve kırmadan pimaş açma konusunda 2004 yılından beri hizmet veren firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktadır.

Pimaş Neden Tıkanır?
Pimaş boruları birçok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, bazen tuvalette bazen de binanın logar borusunda meydana gelebilmektedir.

Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.
Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanıklığa sebep olabilir.
Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.
Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açma ekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.
Tuvaletin tıkanmasına neden olan cisimler, binanın ana gider hattını tıkaması da söz konusudur.
Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek atıklarıdır.
Mutfak lavabolarına, atık yağ da çok sık dökülmektedir. Atık yağlar sadece tıkanıklığa sebep olmakla kalmaz, kötü kokulara da sebep olur.
Pimaş tıkanıklığının bir diğer sebebi ise, pimaş borusunun yeterli eğime sahip olmamasından kaynaklanır. Yeterli eğime sahip olmayan pimaş borusunda su birikir ve tıkanıklığa sebep olur.

Pimaş tıkanıklıklarının başlıca nedenlerini saydık. Tıkanıklıkları açmak için birçok kişi pimaş açma kimyasalları kullanmaktadır. Biz bu tür kimyasalları kesinlikle önermiyoruz. Çünkü lavabo açıcı kimyasalların kimyasal yapısı asitten oluşmaktadır. Asit, tıkanıklığa sebep olan cismi eritir veya parçalar. Tıkanıklığa sebep olan cisme etki ettiği kadar pimaş borularına da olumsuz olarak etki eder. Pimaş borularının büzüşmesine sebep olan lavabo açıcı kimyasallar, çok sık kullanılması durumunda pimaş borularını eritmektedir.

Robotla Pimaş Açma
Pimaş açma servisi olarak hizmet veren firmamız, uzman ekiplerden oluşan bir kadroya sahiptir. Kullandığımız son teknoloji ürünü cihazlar ile kırmadan pimaş açma konusunda Türkiye’nin öncü firması olmanın gururunu yaşamaktayız.

Pimaş açma robotu ile kırmadan pimaş açma nasıl olur?

Firmamız tıkalı pimaş açma konusuna robot cihaz ve kameralı cihaz kullanmaktadır.
Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu kontrol edilir.
Kamera sayesinde pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir.
Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim tespit edildikten sonra robot cihazın ucuna uygun aparat takılır.
Robot cihazın ucuna takılan aparatların bazıları parçalama görevi görürken bazıları itme ve çekme görevi görür. Tıkanıklığın sebebi bez parçası olursa, uygun aparat takılarak, bez parçasının aparata dolanması sağlanır. Böylece bez parçası çekip çıkarılır.
Robot cihaz, pimaş borusunun içine sürülerek tıkanıklığın açılması sağlanır.
Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu tekrar kontrol edilir. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı, pimaş borusunda yağ tabakası olup olmadığı, pimaş borusunun ek yerlerinde sorun olup olmadığı veya pimaş borusunda bir çatlak olup olmadığı tespit edilir.
Robotla pimaş açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerinde kırma dökme meydana gelmemektedir.
Kırmadan pimaş açma işlemi bittikten sonra pimaş borusu kullanılabilir durumdadır.
Kameralı Görüntüleme Cihazı Olmayan Firmalara Güvenmeyin
Evinizde pimaş tıkanması meydana gelmiş olabilir. Sizde internetten en ucuz fiyatı teklif eden bir firmayı bulup servis kaydı oluşturmuş olabilirsiniz. Çağırdığınız firmanın ekiplerine mutlaka kameralı görüntüleme cihazlarının olup olmadığını sorun.

Pimaş açma işlemi kamerasız yapılması mümkün olmayan bir işlemdir. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlerin geri dönüşü söz konusudur. Tekrar tekrar tıkanan pimaş borusu size ekonomik yük bindirir.

Kamerasız pimaş açma işlemi yapan firmalar, internet üzerinden 89-99 tl gibi fiyatlarla pimaş tıkanıklığını açtıklarını belirtirler. Ancak pimaş tıkanıklığının olduğu yer hakkında detaylı bilgi edinmeden, tıkanıklığın tipi bilinmeden ve yapılacak işlem belirlenmeden fiyat vermek müşteriyi aldatmaktır. Bazı pimaş tıkanıklıkları robotla açılmayabilir bu durumda onarım gerektiren durumlar ortaya çıkabilir.

Pimaş açma firmaları iyi araştırmalısınız. Firmanın referanslarını dikkate almalısınız. Bir firmanın en etkili reklamı, kuşkusuz referanslarıdır. Referanslar sayfamızdan referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?
Kısa süre içinde rakiplerinden sıyrılarak öncü tesisat firması konumuna geldik. Müşterilerinin şikâyet ve önerilerini dikkate alarak vizyonunu belirleyen firmamız, bugün 30 servis aracı ile Türkiye’nin en büyük robotla pimaş açma firması konumuna gelmiştir.

Bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerimiz:

Firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde yaptığımız onarımlarda meydana gelen sorunları ücretsiz olarak tamir etmekteyiz.
Firmamız tarafından geliştirilen özel yazılım sayesinde, servis personeli ile anlık bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
Servis personeli tarafından yapılan işlerin görüntüleri anında merkezimize iletilir ve olabilecek sorunlar önceden tespit edilir.
İş bitiminden sonra müşterilerimiz ile iletişime geçerek öneri ve şikâyetler dikkate alınır.
Yapılan işlere kıyasla en uygun fiyat garantisi vermekteyiz.
Kırmadan pimaş açma işlemini içiniz rahat bir şekilde çözmek istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 2 saat içinde ekiplerimiz adresinize ulaşmaktadır

Paylaş